DORRA - Doctors for Asia

CD, KTERÁ POMÁHAJÍ!

DORRA léčí a učí tam, kde je potřeba - a dělá radost i českým dětem!

Tři "pomáhací" CD Petry Lazákové spojují zábavu, osvětu i pomoc!

Jsou plná pohádek, písniček a říkanek z dalekých zemí. Ideální do auta nebo do ouška před usnutím! Svůj hlas jim kromě Petry a mnoha dětí propůjčují také Valerie Zawadská, Petr Vacek, Tonya Graves a Jana Rychterová. CD vznikala pro podporu organizací UNICEF, ADRA a DORRA (Doctors for Africa/Asia).

CD vytěžila na pomoc v Africe, Sýrii a Indonésii už přes 1,5 milionu Kč! Pohádky z CD vysílá Český rozhlas. A Petra díky těmto CD vytvořila další rozhlasové pořady pro děti - s tématikou "jinakosti", "cestování" a "medicíny". CD byla oceněna na Mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy 2016!


Do Afriky nejen za pohádkou
Do Afriky nejen za pohádkou

Víte, proč je zebra pruhovaná a pavián má lysý zadek? Proč jí lev svou kořist vždycky o samotě? Proč se zvířata už nikdy nebudou vysmívat želvě? A tušíte, proč si většina dětí v Africe přeje chodit do školy? Slyšeli jste, jak daleko musejí malí Afričané chodit pro vodu?

Nejen to se dozvíte při poslechu zvukomalebného CD plného afrických pohádek, skutečných příběhů z Afriky a autentické africké hudby! Na CD, které "baví a zároveň pomáhá", uslyšíte mnoho českých i afrických dětí, Petru Lazákovou a Valerii Zawadskou.

Ukázka zde:

https://www.lazakova.cz/audio-cd/cd-do-afriky-nejen-za-pohadkou/zvukove-ukazky

Recenze: Jana Hanušová

"V dnešní době není výjimkou, že se pod lákavým názvem a vyzývavým obalem skrývá poloprázdný obsah - nekvalitní, povrchní, šitý horkou jehlou.

Ne tak v případě CD "Do Afriky..." !! Tohle cédéčko je nabyté kvalitou od začátku až do konce. Posluchače si získá hned roztomilým úvodem a svým příjemným a trefným zvukovým a hudebním podbarvením. Autentická africká hudba se mi moc líbí. Líbí se mi i struktura cédéčka - pohádky se střídají s informacemi, které děti slyší z úst svých vrstevníků, což je jistě upoutá a lépe udrží pozornost. Umím si představit, že by se tohle cédéčko mohlo skvěle využít ve školkách a v nižších třídách ZŠ v rámci multikulturní výchovy a nejrůznějších školních projektů. My jsme se při něm s manželem a dětmi skvěle bavili. Jen více takových perel....."

Do Sýrie nejen za pohádkou
Do Sýrie nejen za pohádkou

Jak se syrský velbloud ocitl ve městečku Teplá nad Bečvou? Proč se termiti dostali do sporu s mravenci? Jak může vypadat "boj o vodu" na Hedvábné stezce?

To vám poví děti, Petra Lazáková, Petr Vacek, Tonya Graves a Jana Rychterová na CD plné pohádek, říkanek a písniček. CD získalo ocenění na akci Svět knihy a díky výtěžku z jeho prodeje už stojí škola a zázemí pro 150 syrských dětí a jejich rodin na syrsko-libanonské hranici.

Ukázka zde:

https://www.adra.cz/novinky/id/pojdte-s-nami-do-do-syrie-nejen-za-pohadkou

Recenze: paní Mája

"Tuto audioknihu naše děti milují. A nejen děti! Mluvené slovo je krásně prostřídáno písničkami a říkankami. Oblíbenosti jistě napomáhá i to, že zde vystupují i dětské hlasy. Jedna z našich nejoblíbenějších knih. Vřele doporučuji!"

Do Indonésie nejen za pohádkou
Do Indonésie nejen za pohádkou

Jedinečné CD plné pohádek, říkanek a písniček v indonéském duchu. 77 minut originální zábavy pro vaše dítě! DVOJÍ DÁREK - koupí CD někoho POTĚŠÍTE, jinému POMůŽETE.

Koupí tohoto CD pomáháte českým lékařům pomáhat na území zničeném zemětřesením a vlnou tsunami - na Lomboku a Sulawesi.

Podle autorky, věrných posluchačů a mnoha dětí jde o nejmilejší a nejpropracovanější CD! Kupte si ho i Vy!

Ukázka zde:

https://www.dorra-doctors-for-asia-africa.webnode.cz/cd-ktere-pomaha

Recenze: Mariana Pflegerová

"Mám manžela z Indonesie a také dva kluky, 6 a 2 roky. Chci Vám už dlouho říct, že to byl u nás rozhodně ten nejúžasnější dárek, který nevyšel z obliby. Starší syn ho dostal k narozeninám a umí ho snad celé nazpaměť. A dokonce i ten mladší zpívá s bráchou nadšeně písničky české i indonéské. "To se mi líbí, to se mi líbí!" je u nás doma opravdový hit a už se z toho stalo takové ustálené úsloví: Zanotujem si je vždycky, když se nám něco líbí. Vaše dílko mi moc a moc pomohlo v mé snaze vést děti k jejich indonéské polovině kořenů, za což Vám patří mé díky. Dominik se s CD pochlubil i ve školce a poslouchali ho s paní učitelkou vždy po obědě skoro celý Advent!
Vím, že chvály není nikdy dost, a proto Vám chci ze srdce pogratulovat k tomuto úžasnému počinu. Píšete, že jste si tímto CD splnila jeden svůj sen, tak to Vám opravdu věřím! Je to báječně vydařené dílko a určitě udělalo a ještě udělá radost mnoha lidem u nás i na Lomboku! Z těch nahrávek opravdu dýchá Indonésie tak, jak je mému srdci blízká a je cítit, že i Vašemu. Ta Indonésie, co nás jednou chytí a už nikdy nepustí. Úplně z něj sálá radost a nadšení, které jste do něj všichni vložili. Jeho existence je pro mě velkou motivací pro mé další profesní směřování, protože akademické prostředí mě zdaleka nedokázalo takto naplnit..."

O "pomáhací CD" projevila milý zájem i Česká televize! Rychlý pohled do zákulisí DORRA měla divákům zprostředkovat Petra. Zajímá vás to? Klikněte níže!

https://bit.ly/DORRA_CeskaTelevize

Číslo účtu DORRA, o.p.s. : 4125580369/0800