DORRA - Doctors for Asia

Naši PACIENTI

KDO je náš pacient?

Pracujeme s pacienty od 0 do 99 let:-) Denně ošetříme zhruba 15 lidí.

Nejvíce léčíme: negramotné starší farmáře a farmářky, prodavačky všeho možného, mladší ženy v domácnosti, novorozence a děti.

CO léčíme?

  • Potíže, které by u nás zpravidla léčil praktický lékař, pediatr, dermatolog, internista, chirurg, fyzioterapeut...
  • Nejčastěji řešíme potíže související se stářím a nezdravým životním stylem, kožní potíže, virové a bakteriální infekce různého původu a vysoký krevní tlak.
  • Řešíme i "banality", které ale v místních podmínkách přerůstají v potíže ohrožující život pacienta.

CO nám POMÁHÁ?

Většinu našich pacientů zavádíme do elektronické kartotéky. Ta obsahuje už přes 600 jmen!

Klasický kartotékový záznam obsahuje veškeré základní informace o pacientovi, fotografii jeho (případně i jeho potíží, pokud jsou viditelné), popis jeho potíží, detaily vyšetření, návrh léčby, a doporučený termín další návštěvy. Počítač DORRA s elektronickou kartotékou si naši dobrovolníci vozí sebou na skútru do ordinace - elektřina je naštěstí všude a internet k zapsání podrobností o pacientovi nepotřebují. Elektronickou kartotékou je zaručený snadný způsob předání informací mezi jednotlivými dobrovolníky. Elektronická kartotéka nám také umožňuje získat přehled o nejčastějších potížích a způsobech léčby.

Snažíme se, aby naše péče byla smysluplná a dlouhodobá - chceme naučit pacienty docházet na pravidelné kontroly a o své zdraví lépe pečovat!