DORRA - Doctors for Asia

S ČÍM pracujeme - naše LÉKY

Našim indonéským pacientům podáváme zpravidla ty léky, které si mohou pořídit i oni sami přímo na Lomboku. Chceme si být mimo jiné jisti, že naši pacienti budou mít možnost si léky obstarat i v době, kdy na Lomboku náš personál není (například prosinec - děšťové období). V současnosti většinu léků kupujeme přímo na Lomboku. Analgetika, kožní a oční léky a vitamíny vždy dovážíme z ČR. Většina dobrovolníků tak vyjíždí na Lombok maximálně s "jednou igelitkou" lékařského materiálu (léků a krytí).  

Tablety i sirupy dáváme/odléváme do plastových a dobře uzavíratelných pytlíčků. Většina pacientů je negramotných, proto na pytlíček píšeme vždy jen čárky dle počtu dávek na den.  Léků podáváme obvykle přesný počet do další kontroly. Prosíme pacienty, aby pytlík od léků vždy přinesli zpět.  Tím pacienty nutíme, aby se opět přišli ukázat.

Léky máme uskladněné na místě, ve kterém bydlí naši dobrovolníci. Jsou uzamčeny ve skříních, ze kterých si je pak dobrovolníci odebírají do záchranářského batohu, se kterým jezdí na skútru do ordinací. 

V naší elektronické kartotéce máme již přes 600 pacientů! A díky inventuře léků jsme docílili jednoduchého stálého seznamu léků, se kterým umí pracovat téměř všechny lékařské specializace.

Máte-li kdokoli možnost poskytnout nám nějaké léky nebo zdravotnický materiál - například i staré autolékárničky, napište nám na petralazakova@gmail.com! Potěšíte nás!